spainvisa-iran.com

درخواست برای ویزا به اسپانیا در ایران

ویزای کوتاه مدت

متقاضیانی که قصد سفر به اسپانیا با اهداف توریستی، کاری، تجاری، مقاصد پزشکی، دیدار با اعضای خانواده، ترانزیت فرودگاهی، فرهنگی، ورزشی و دوره های آموزشی زیر 90 روز را دارند، می توانند درخواست خود را در کارگزاری سفارت اسپانیا ثبت نماید.

این نوع ویزا ، ویزای شنگن نوع C نام دارد که اجازه اقامت 90 روز در هر 190 روز را به متقاضی می دهد. مدت زمان کلی ویزا بستگی به تصمیم کنسولگری دارد.

جهت درخواست ویزای بلند مدت شامل اقامتی، تحصیلی غیره، می بایست مستقیما به کنسولگری اسپانیا در تهران مراجعه نمایید.

متقاضیان می بایست مدارک خود را آماده نموده ( به صورت جداگانه برای هر شخص)، وقت خود را از روی وبسایت رزرو کرده و به کارگزاری سفارت اسپانیا مراجعه نمایند .

حضور متقاضیان زیر 12 سال الزامی نبوده با این حال می بایست برای آنها وقت رزرو شده باشد.

هزینه ویزا و هزینه سرویس های به شرح زیر است:

سن هزینه ویزا هزینه ثبت درخواست ویزا
بزرگسال ( بالای 12 سال) 90 یورو 16.90 یورو
بین 6 تا 12 سال 45 یورو 16.90 یورو
زیر 6 سال رایگان رایگان

نکته: تنها در صورتیکه سن کودک کمتر از 6 سال در تاریخ ثبت درخواست باشد، هزینه ای برای ویزا تعلق نمی گیرد.

هزینه ویزا ممکن است تغییر یابد

مدراک مورد نیاز سفارت اسپانیا در تهران

لیست و ترتیب مدارک مورد نیاز

فرم درخواست ویزا
لطفا این فرم را فقط از وبسایت رسمی کارگزاری دانلود نمایید. پر کردن این فرم برای هرشخص الزامی است. می توانید این فرم را با خودکار آبی بصورت خوانا یا به صورت تایپ شده تحویل دهید. زبان فرم می تواند انگلیسی یا اسپانیایی باشد. امضای فرم در صفحه آخر الزامی بوده و می بایست با امضای شما در صفحه شماره 3 پاسپورت یکی باشد. پاسپورت افراد زیر 18 سال نیازی به امضا ندارد با این حال، امضای هر دوی پدر و مادر و یا سرپرست های قانونی در صفحه آخر فرم الزامی می باشد. یک قطعه عکس جدید با مشخصات ذکر شده در وبسایت که به فرم درخواست ویزای شما الصاق شده باشد کافی است.

درصورت تمایل می توانید جهت اطمینان از صحت وارد کردن اطلاعات پرکردن فرم درخواست ویزای خود را روز مصاحبه به همکاران مان در دفتر کارگزاری بسپارید.

پرینت وقت سفارت:
لطفا وقت خود را به صورت جداگانه برای هرشخص پرینت نمایید. گرفتن وقت برای کودکان نیز الزامی می باشد.

در صورتیکه که به هر دلیلی نتوانستید از وقت خود استفاده نمایید، می بایست از طریق وبسایت اقدام به کنسل کردن آن نمایید تا جهت رزرو وقت بعدی دچار مشکل نشوید.

دعوتنامه:
در صورتی که دعوتنامه ی دیدار با خانواده دارید نیازی به رزرو هتل نخواهید داشت. می توانید علاوه بر دعوتنامه و کارت اقامت شخص دعوت کننده، به دلخواه خود هرگونه مدارک مرتبط به ایشان را در پرونده ی خود قرار دهید. در ضمن در صورتی که به هردلیلی قادر به ارایه دعوتنامه نیستید می توانید هرگونه مدرک قابل ارایه از قبیل ملک ایشان را به عنوان محل اقامت، به پرونده ی خود اضافه نمایید.

دعوتنامه ی کنگره/ کاری/ورزشی/تحصیلی زیر 3 ماه:
می توانید با نسخه ی کپی دعوتنامه ی خود برای ویزا اقدام به ثبت پرونده نمایید.
درصورتی که برای ثبت نام در کنگره مبلغی را پرداخت نموده اید آن را ضمیمه ی پرونده ی خود کنید.
درصورتی که رزرو هتل ندارید و اسکان شما توسط شرکت دعوت کننده تامین میشود قید آدرس دقیق اسکان شما دردعوتنامه یا نامه ی مجزایی از آن شرکت الزامی است.
تیم های ورزشی می بایست نامه از وزارت ورزش و جوانان ، فدراسیون، فدراسیون المپیک و وزارت امور خارجه نیز ارائه نمایند.

هتل و پرواز
توجه داشته باشید تاریخ ورود و خروج پرواز به منطقه ی شنگن باید دقیقا با تاریخ ورود و خروج هتل/ هتل های شما یکسان باشد.
لطفا توجه داشته باشید که تمام اطلاعات هتل و پرواز شما باید به زبان انگلیسی صادر شده باشد.
مدت زمان اقامت شما در اسپانیا می بایست مساوی و یا بیشتر از مدت اقامت در سایر کشورهای محدوده شنگن باشد.

بیمه مسافرتی
مدت زمان بیمه مسافرتی نباید از مدت زمان اقامت شما در حوزه ی شنگن کمتر باشد. لطفا از تحریم نبودن بیمه ی مسافرتی خود اطمینان کامل حاصل نمایید. در صورت نیاز می توانید از خدمات اختیاری صدور بیمه معتبردر دفترکارگزاری استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که بیمه ی مسافرتی شما شامل جدول و جزئیات پوشش تمام هزینه ها به زبان انگلیسی باشد.
در صورتیکه بیمه اسپانیایی دارید، لطفا جزئیات و پوشش آن را به همراه داشته باشید، ارائه کارت بیمه به تنهایی کافی نیست.
برای دانلود لیست شرکتهای بیمه ی مورد قبول سفارت لطفا کلیک کنید.

مدارک شغلی:
متقاضی گرامی لیست زیر می تواند شما را در آماده کردن مدارک شغلی خود یاری دهد. در صورتی که به هیچ وجه قادر به تهیه ی هر کدام از مدارک زیر نبودید لطفا همکاران مربوطه را در جریان بگذارید.
مدارک بازنشستگی: حکم بازنشستگی یا کارت بازنشستگی به همراه فیش حقوقی
کارمند: حکم/ قرارداد +نامه اشتغال به کار+ برگه ی مرخصی+ فیش حقوقی سه ماه اخیر+ لیست بیمه سه ماه اخیر یا سابقه ی بیمه
تاجر/ صاحبان مشاغل: روزنامه های شرکت: آگهی تاسیس و تغییرات + لیست بیمه پرسنلی که تحت پوشش شرکت شما هستند+ پرداخت های مالیاتی+ و هرگونه جواز یا مدارکی که مربوط به شغل شما می باشد.
توجه داشته باشید در صورتی که نوع درخواست ویزای شما ویزای کاری است می توانید نمونه هایی از فاکتورها و مراودات کاری خود با شرکت دعوت کننده را به پرونده اضافه نمایید. در صورتی که شرکت شما هزینه های سفر را به عهده دارد می توانید حساب بانکی شرکت را هم درکنار حساب شخصی خود ارايه دهید.
پزشک: کارت نظام پزشکی+ پروانه ی پزشکی+ کارت های تخصص+ پروانه مطب و .
در صورتی که در بیمارستان یا دانشگاه هم مشغول کار هستید لطفا مدارک مربوط (حکم یا نامه ی اشتغال + فیش حقوقی و لیست بیمه) را هم در کنار مدارک پزشکی خود ارایه نمایید.
خانه دار/فاقد شغل: می توانید در صورت تمایل مدارک شغلی و بانکی سرپرست خانواده و یا شخصی که مخارج سفر شما را بر عهده می گیرد، ارائه دهید. مشاغل آزاد/ سایر مشاغل:
سعی کنید هرگونه مدارک مربوط به شغل خود را ارائه نمایید. مانند : پروانه ی ساختمان و یا نامه اشتغال از هرگونه صنف یا اتحادیه ی مربوطه و.

اشتغال به تحصیل
کارت دانشجویی معتبر + نامه ی اشتغال به تحصیل
ارائه ی این مدرک برای دانش آموزان اختیاری است.

مدارک بانکی
نامه تمکن مالی+ ریز گردش 6 ماه همان حساب صادر شده به زبان انگلیسی.
درصورتی که حساب شما سپرده است لطفا گردش 6 ماهه ی حسابی که سود سپرده شما به آن واریز می شود را به همراه داشته باشید.
محدودیت خاصی برای تعداد مدارک بانکی وجود ندارد. مبلغ دقیقی هم برای موجودی حساب شما درنظر گرفته نشده است. ضمنا به یاد داشته باشید ارائه ی ضمانت نامه ی بانکی به هیچ وجه اجباری نبوده و تضمینی برای دریافت ویزا نمی باشد.
اعتبار مدارک بانکی از تاریخ صدور فقط یک ماه است.
در صورتیکه که شرکت، نهاد و یا سازمان خاصی مخارج سفر شما را تقبل می نماید، می بایست مدارک مالی آن مجموعه ارائه شود.

مدارک ملکی
ارائه ی این مدرک اختیاری است.

ترجمه شناسنامه:
ترجمه ی تمام صفحات الزامی است.
درصورتی که شناسنامه ی شما مفقود شده است لطفا نامه ی مربوط به مفقودی آن را ترجمه نمایید.
ترجمه ی کارت ملی اجباری نمی باشد.
در صورتی که صاحب ملکی در اسپانیا هستید و در ملک خود اقامت خواهید داشت، طبیعتا نیازی به دعوتنامه و رزرو هتل ندارید.
لطفا کپی سند ملکی+ برگه ی استعلام شهرداری جدید را همراه داشته باشید (Nota Simple).این برگه 6 ماه اعتبار دارد. می توانید یک نسخه کپی از مواردی مانند فیش های پرداختی قبوض و حساب بانکی خود در کشور مقصد را همراه داشته باشید.

ترجمه ی مدارک:
لیست دارالترجمه های مورد تایید سفارت در وبسایت موجود است. لطفا از مراجعه به دارالترجمه های غیررسمی اجتناب نمایید. تمام مدارک فارسی شما باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد. (اعتبار ترجمه ها فقط 6 ماه است. در نظر داشته باشید فیش های حقوقی و لیست بیمه باید برای ماه های اخیر باشند.)

تبصره:
در صورتی که مدارک شما در سربرگ رسمی انگلیسی به زبان انگلیسی تایپ شود و مهر بخورد و اصل آن را ارائه دهید، نیازی به ترجمه اسپانیایی نمی باشد. مانند مدارک بانکی و نامه های اشتغالی که به زبان انگلیسی صادر شده است.
در صورتی که فرزند زیر 18 سال به تنهایی یا به همراه یکی از والدین خود قصد درخواست ویزا را دارد لطفا موارد زیر را

مطالعه نمایید:
اگر پدر و مادر یا یکی از والدین درحال حاضر ویزا دارند یا به هردلیلی همراه فرزند خود درخواست ویزا نمیدهند باید در دفترخانه ی رسمی اجازه ی خروج فرزندشان را (با قید دلیل سفر و ذکر زمان و مکان دقیق حضوراو و سرپرست سفر ) ثبت نموده و این اجازه نامه را به زبان اسپانیایی ترجمه کنند. ترجیحا مدارک شغلی و بانکی سرپرست در پرونده متقاضی قرار داده شود. در صورتیکه والدین از هم جدا شده اند، ترجمه مدرک حضانت کافیست. در صورت فوت پدر، اجازه نامه ی سرپرست قانونی الزامی می باشد.

پاسپورت :
از تاریخ 1 آگوست 2023 هیچ کپی پاسپورتی ازمتقاضیان ویزای شنگن پذیرفته نخواهد شد.آنها می بایست اصل پاسپورت های قبلی را به همراه پاسپورت فعلی در پرونده خود تحویل کارگزاری سفارت اسپانیا دهند.
پاسپورت می بایست دارای حداقل دو صفحه خالی ( غیر از صفحه 4 ) بوده و از زمان بازگشت به کشور حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.
جهت درخواست ویزای چند بار ورود از تعداد کافی صفحات خالی پاسپورت خود اطمینان حاصل نمایید
افرادی که ملیت ایرانی ندارند، در صورتیکه اقامت معتبر ایران را داشته باشند، می توانند درخواست ویزای خود را ثبت نمایند. لطفا توجه داشته باشد اقامت از ویزا متفاوت بوده و می بایست از تاریخ بازگشت، سه ماه اعتبار داشته باشد.
اتباع ایرانی که اقامت کشوری به غیر از ایران را دارند، بهتر است از کشور محل اقامت خود درخواست ویزا نمایند، در صورت ثبت درخواست در ایران، تمامی مسئولیت آن بر عهده متقاضی می باشد.
نکات : کارگزاری سفارت اسپانیا صرفا مسئول دریافت مدارک و انگشت نگاری و تحویل آنها به کنسولگری بوده و هیچ گونه دخالت و یا تاثیری در روند و نتیجه درخواست ویزا ندارد

توجه: عکس های که با مشخصات زیر مطابقت نداشته باشند، قابل قبول نخواهند بود.

لطفا عکسی که به تازگی گرفته شده است(مدت زمان آن بیشتر از 3 ماه نباشد) و قبلا در پاسپورت استفاده نشده است را ارائه دهید. عکس باید رنگی باشد و:

  • عکس در پس زمینه سفید گرفته شده باشد تا تضادی با زمینه داشته باشد و جزییات قابل تشخیص باشد.
  • عکس باید شفاف بوده و صورت در مرکز آن قرارگرفته شده باشد.
  • عکس در کاغذ معمولی عکاسی چاپ شده باشد.
  • گردی کامل صورت ، بدون لبخند (بدون عینک آفتابی، هر گونه کلاه ، مگر اینکه متقاضی چنین اقلامی را بخاطر اعتقاد مذهبی یا پیشینه ی قومی خود بپوشد).
  • لطفا عکس ها را به فرم درخواست ویزا ضمیمه کنید.

توجه: لطفا این دستورالعمل را به دقت دنبال کنید. اگر عکس فاقد شرایط ذکر شده باید، درخواست ویزای شما ثبت نخواهد شد. در مرکز درخواست ویزا مکانی برای گرفتن عکس با مشخصات تعیین شده در نظر گرفته شده است.

درخواست های دریافت شده در مرکز درخواست ویزای اسپانیا در روز کاری بعدی در سفارت اسپانیا / کنسولگری اسپانیا ثبت خواهند شد. پس از ثبت درخواست، ممکن است مدارک دیگری از متقاضی درخواست شود. لطفا توجه داشته باشید که طبق دستورالعمل دریافت شده از سفارت اسپانیا حداقل زمان بررسی درخواست ویزا 21 روز کاری است ( امکان تاخیر در روند بررسی در برخی موارد وجود دارد).

جهت جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از هر گونه تاخیرغیرمنتظره ، تمام درخواست ها باید حداقل 21 روز قبل از تاریخ سفر ثبت شوند.

مدت زمان بررسی درخواست ویزا شامل تاریخ ثبت درخواست در مرکز خدمات نمی باشد.

فرم ها و مدارک زیر برای درخواست انواع ویزا در الزامی می باشد.

نکته: فرم درخواست ویزا باید توسط قلم آبی پر شود

فرم درخواست

فرم درخواست ویزا
فرم درخواست ویزا (اسپانیایی و فارسی)

تمام فرم های درخواست ویزا که در ثبت می‌شوند باید به زبان انگلیسی / اسپانیایی/ لاتین باشند.

لطفا توجه داشته باشید:

فرم ها باید در قالب PDF باشند.

شما برای دانلود و مشاهده این فرم نیاز به Adobe Acrobat Reader خواهید داشت.

دانلود نرم افزار Adobe Acrobat Reader

برای دانلود فرم درخواست ویزا:

1. روی لینک فرم کلیک کنید.
2.پس از باز شدن فرم، آن را در دستگاه کامپیوتر خود ذخیره کنید.

یا

1. دکمه سمت راست ماوس خود را بر روی لینک مورد نظر فشار دهید.
2. Save Target As را انتخاب کنید.
3. فرم را در دستگاه کامپیوتر خود ذخیره کنید.

Call us Feedback